Být ženou
je dar

 

 

 

 

Už se nemohu vymlouvat,

že "mám své dny"

Nepatřila jsem k ženám, které mají svou menses bezproblémovou. 3 denní migrény a 8 dní krvácení. Vždy vybavena ibalginem, čípky proti bolesti. Nesnáším chemii (averze se projevila už na základní škole ) a vyhýbám se jí i v jídle, ale zase to úplně nehrotím.
 
Ale ty prášky.
Ty prášky, ty fakt nedávám a bráním se jim, co to jde.
 
A tak jsem hledala všechny možné alternativy a hlavně jsem chtěla vědět příčinu.
 
Kamarádka mi doporučila náplast na bolest. Po pravdě, první zkušenost nebyla zrovna příjemná. Nejen, že mi migrénu nezahnaly, ale ještě mi ji zhoršily. Ale nevzdala jsem se. 
Příště jsem už byla chytřejší a náplast si nalepila než migréna vypukla a ne, když už byla v plné síle. A světe div se, já to zvládla bez prášků.
 
Ale stále to neřešilo příčinu, jen jsem se nemusela dopovat léky. Pro klid mojí duše jsem se objednala na neurologii, abych si nechala potvrdit, že jsem naprosto v pořádku a dostala doporučení na rehabilitace. Že snad možná je to od krční páteře. Pan fyzioterapeut byl úžasný, ale dal mi za úkol provádět cviky doma. Ale znáte to 🙁 Nebyla jsem poctivá.
 
Ale v tu dobu jsem už měla vysledováno, že migrénu mám jen před menses anebo když několik dní po sobě jdu spát dlouho a jsem unavená. To mě pak mé tělo klepne přes prsty a "naordinuje mi" migrénu, abych zvolnila a odpočinula si.
K náplastem jsem si tedy koupila i bylinné vložky, které upravují hormonální nerovnováhu. Chtěla jsem se zbavit hlavně té 3 denní bolesti a zvracení.
 
Intimní vložky jsem začala používat v srpnu a čekala na svoji "první" menses. Přišla doba před a mě nebolelo břicho, nebolela mě prsa, ale bolest hlavy se dostavila. Ne tak intenzivní, nezvracela jsem, ale přesto mi bylo 3 dny všelijak. Ale už to, že nepropukla migréna v plné síle a nezvracela jsem, byl velký úspěch. Navíc moje 8 denní menstruace trvala jen 4 dny. A to 1. a 4. den jsem použila jen intimní vložky.
 
Byla jsem spokojená a pokračovala dál. Ještě před těmito vložkami jsem intimní nosila každý den. Přijde mi to už součást denního rituálu. Vyčistit zuby, umýt pleť, nalíčit se (někdy) a při oblékání do kalhotek vlípnout intimku. 
 
A měsíce běžely a přišel prosinec.
 
4 měsíce užívání vložek a já najednou přišla na wc a zjistila, že "jsem to dostala".
 
Bez jakéhokoli varování, bez jakékoli bolesti či náznaku na bolest.
 
Od té doby uběhl už zase nějaký ten čas a já od té doby migrénu před menses neměla. (To že se občas zapomenu a flákám spánek a pak mě hlava bolí, stále trvá, ale to vložky nespraví, to je moje hloupost a drzé rouhání a neposlouchání svého těla).
Od prosince mám tedy v mobilu staženou aplikaci Můj kalendář, abych věděla, kdy se vlastně blíží můj den D. 
 
A je skvělé, že tyto zkušenosti nemám jen já.  Spousta žen hlásí zpravidelnění, zkrácení, zbavení se bolestí. Máme mezi sebou i ženy, které nemohly dlouhou dobu otěhotnět a byliny obsažené ve vložkách a jejich účinky na ženské tělo jim pomohly. 
 
Pokud Vaše ženské zdraví není takové, jak byste si představovaly, pročtěte si stránku Být ženou je dar a zkusíme spolu najít řešení i pro Vás.
 
A ženou jste, i když menstruaci už nemáte. I když jste třeba kvůli nějaké nemoci přišla o část ženských orgánů. Nezměnila jste se kvůli tomu na muže. I tak je potřeba o svou křehkou ženskou schránku pečovat. Protože to není jen o menses, s hormonální nerovnováhou souvisí naše pleť, vlasy, nálady atd. Ale to už na jiné povídání 😉  

Reference

Ráda bych se podělila o svou zkušenost s vložkami Aloe. Prvně jsem je použila po druhým porodu-císařem a i třetím porodu, který šel přirozenou cestou a pak i po zákroku podvázání vaječníků. Překvapilo mě, jak rychle jsem byla bez bolesti a jak rychle jsem se hojila. Jsem nadšen, nedám na ně dopustit a používám je i při menstruaci, která bývala vždy bolestivá a nyní nevím že ji mám. Rozhodně DOPORUČUJI
AlenaMaminka 4 krásných dětiček
Po porodu jsem dostala menstruaci avšak strašně silnou a dohromady 7 dní. Říkala jsem si, že to bylo porodem a že se to zase srovná. Když se to ale opakovalo, tak jsem dostala typ na vložky napuštěné bylinkami s názvem Energie bylin. Vyzkoušela jsem a byla jsem moc spokojená. Po dvou měsících používání, jak menstruačních vložek tak intimek, se mi vše konečně upravilo!!! Navíc jako bonus jsem se zbavila mykoz :-( , na které jsem trpěla asi od 20 let a díky těmto vložkám a vložkám Energie života mám i od tohoto problému klid!!! Za mě moc doporučuji.
AndrejkaMaminka na mateřské dovolené, 2 dcery
Verunko, moc děkuji za pomoc a za radu 🙂 objednala jsem si várku denních vložek, menstruační vložky a vložky Energie života. V patek dorazila objednávka, a tak jsem mohla hned v pátek začít používat . Svoji přirozenou ms jsem neměla už půl roku a pořád jsem jezdila na vyvolávací injekce. Teď mam vložky 3. den a ms se dostavila sama a bez bolesti . Už se těším až udělám 10 denní kúru. Je to paráda, pořád tomu nemohu uvěřit 😉 Ještě jednou mé díky patří vám a těmto vložkám.
Luckatelefonní operátorka