Jak být šťastná?! Nelpi na lidech, kteří Tě ve svém životě nechtějí!

Každý den máme doma divadlo. No spíš rozhlasovou hru a aktér je jen jeden. Vlastně jedna, ten druhý je muž a je na druhé straně telefonu. Říkám si, že ten muž má svatou trpělivost a nechápu onu dámu. Co chce docílit hysterickým řvaním, nadáváním a neustálým vyslýcháním?

Nebo si myslí, že „Ty debile, hajzle, drž hubu. A zase mi lžeš,“ jsou projevem lásky a tím, co vyřeší jejich společný problém? Nesmí ji přerušit, to okamžitě ví celý panelák, že ji skáče do řeči.

Zkuste si to představit obráceně? Chtěly byste žít s člověkem, který Vám něco neustále vyčítá, řve na Vás, dává ultimáta, uráží Vás a ponižuje?

Proč to nechat dojít až tak daleko? Proč si vynucujeme a lpíme na něčem, co dávno nefunguje? Proč nutíme druhého, aby s námi byl, když nechce? Protože ho milujeme? Ne, protože nemilujeme. Když druhého milujete, chcete, aby byl šťastný a spokojený a ač to bolí a mělo by to být s někým jiným, necháte ho jít, když nemůžete najít společnou cestu.

Někdy milovat znamená nechat jít, když nemůžete druhému dát to, co potřebuje.

A když toto uděláte, kolikrát docílíte úplně opačného efektu. Druhý není pod tlakem, má svobodnou volbu jít anebo zůstat. Má čas si promyslet a uvědomit, co chce. A může se stát, že se vrátí. Ale vrátí se někdo jiný. Člověk, který si uvědomí Vaši hodnotu, že jste mu chyběly a zažije si, jaké to je být bez Vás a už to nebude chtít opakovat.

A pokud přesto odejde? Ruku na srdce, chtěly byste někoho, kdo by s Vámi nebyl šťastný a byla by to jen otázka času, kdy by odešel. Bylo by to oddalování nevyhnutelného a ten čas, kdy byste byli spolu jen z nějakého „musu“, byste mohla trávit s někým, kdo by byl neskutečně šťastný, že může s Vámi být.

Být No Stress neznamená být bez citů, nezažívat nic špatného, ale umět se k tomu postavit rovně čelem a řešit. A vědět, kdy je potřeba odejít se zdvihnutou hlavou. Kdy má cenu ještě bojovat a kdy už si jen něco malicherně vydupáváme a lpíme na něčem, co už nám žádnou radost ani štěstí nepřinese.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více o ochraně osobních údajů

 • 30denní výzva Sebelásky

  Udělej krok, kterého NEBUDEŠ NIKDY LITOVAT! Už více jak 500 žen ho udělalo.❤️

 • ❤️Messenger nakopávač

  Chceš zvýšit své sebevědomí?
  Naučit se říkat ne?
  Nebrat si věci osobně?
  Řešit problémy bez stresu? 

  ❤️Messenger nakopávač❤️

  Celoroční ranní zprávy, protože motivaci je potřeba dodávat každý den!

  Vyzkoušej si na 7 DNÍ ZDARMA.

   

 • Taky si přečtěte: